Mūsų nuotraukos praeities paslaptis

Kodėl senos nuotraukos yra tokios patrauklios? Gal todėl, kad kiekvienas iš jų saugo mažą praeities paslaptį? Norisi ilgai žiūrėti į šias nuotraukas, klausytis jų herojų istorijų, atidžiai saugoti ir peržiūrėti.

Šeimos nuotrauka yra gera tradicija. Kartu su pirmais fotoaparatias  ir fotografais gimė šis paprotys: susiburti su visa šeima ir surengti bendrą šeimos fotosesiją studijoje ar gamtoje. Tai tapo madinga visiems gyventojų sluoksniams: nuo karališkosios šeimos iki miesto amatininko. Vieni pakvietė fotografą į rūmus, kiti apsivilko pačius elegantiškiausius drabužius ir nuėjo į parduotuvę. Ir tada viskas buvo išlyginta: pirmosios ir antrosios nuotraukos buvo pradėtos kaupti šeimos albumuose ir perduoti iš kartos į kartą.

Atsiradus „muilinėms“, mobiliesiems telefonams ir visuotiniam pseudo raštingumui, tradicijos buvo pradėtos pamiršti. O pastaruoju metu vėl tapo madinga. Ir kaip bebūtų keista, blizgūs žurnalai ją modernizavo. Apklausę kokią nors įžymybę, kartu su ja darydami fotosesiją, dieniniai fotografai tuo pačiu metu darydavo studijos šeimos nuotraukas. Dažnai šios nuotraukos buvo populiaresnės nei paties herojaus nuotraukos. Iš tiesų šeimos nuotraukoje yra istorija: kas sėdi, kur jis atrodo, kas yra fone ir pan. Taigi šių dienų fotografai turėjo klientų, kurie užduotį suformulavo taip: „Mes turime šeimos nuotrauką, kaip žurnale“.

Taigi netikėtai šeimos fotosesija tapo viena populiariausių fotografavimo rūšių profesionaliose fotostudijose. Verta paminėti, kad šeimos fotosesijos kaina nesiskiria nuo kitų rūšių fotografijų kainų, nepaisant to, kad tokio fotografavimo intensyvumas yra labai didelis.

%www.matine.lt - %Krikštynu fotografas, vestuvių fotografas, Vilniuje ypatingai unikali fotostudija tavo šventėms

Šeimos fotosesijos idėjos ir pasiruošimas
Gana dažnai, ruošdamiesi šeimos fotosesijoms, klientai klausia savęs: ką tiksliai reikia padaryti fotografuojant, kokias pozas ir vaizdus fotografuoti? Beveik visada idėjų šeimos fotosesijai studijoje ar gamtoje sugalvojame modelių spontaniškai pačių fotosesijų metu. Vienintelis reikalavimas renkantis formatą – fotografavimas turėtų idealiai atitikti visų šeimos narių dvasią ir atitikti jų įpročius. Paprastai visos idėjos slypi paviršiuje – herojams tereikia įsiklausyti į save. Bet jei jums nepavyks pasirinkti fotografavimo stiliaus, aš jums tai padėsiu.

Herojams tereikia įsiklausyti į save.

Drabužiai fotosesijai ar kaip apsirengti

Prieš fotografuodamas aš su klientais aptariu, kokie drabužiai šeimos fotosesijai yra tinkami konkrečiu atveju. Vaizdus turite pasirinkti pagal tris pagrindinius principus:

Patogumas.

Jūsų drabužių spinta turėtų būti patogi, kad visi šeimos nariai galėtų jaustis atsipalaidavę. Nerekomenduoju dėvėti naujų batų, naujuose batuose jausite diskomfortą. Taip pat patariu pasiimti atsarginius drabužių rinkinius, kad bet kada galėtumėte pakeisti savo įvaizdį (arba tuo atveju, jei išsiteptume pirmąjį komplektą).
Stilius.

Jūsų drabužių spinta turėtų visiškai atitikti fotosesijos formatą. Galite nusipirkti ir naudoti įvairius aksesuarus, kuriuose bus sujungti visų jūsų šeimos narių vaizdai: kaklaskarės, kaklaraiščiai, apyrankės ir kt.

Harmonija

Drabužiai fotosesijai turėtų būti sukurti pagal vieną spalvų schemą. Norint užtikrinti harmoniją, patartina naudoti 2–3 pagrindines spalvas. Į raudonuosius drabužių elementus reikia žiūrėti labai atsargiai, nes ši spalva nuotraukose visada bus ryški vieta, kuri patraukia daugiausia dėmesio. Nerekomenduoju dėvėti raudonų/juodu/tamsių drabužių . Universaliausios spalvos – balta, pilka ir šiltos spalvos – puikiai dera tarpusavyje ir su bet kokiais kitais atspalviais.
Taip pat klientams patariu naudotis makiažo meistrų paslaugomis, kurie gali paslėpti visus jūsų odos netobulumus, paslaugomis, pabrėžti natūralų grožį.

Drabužių spalvos: Balta.kremas, pilka, žydri atspalviai

Nuotraukų ir vaizdų temos
Jei negalite savarankiškai sugalvoti idėjų dėl šeimos nuotraukų studijoje su vaikais, padėsiu apsispręsti dėl tinkamiausių vaizdų pasirinkimo. Aš siūlau pirmenybę teikti fotosesijoms, naudojant:

balionai;
mėgstami vaikų žaislai;
maistas ir kitos gėrybės;
muilo burbuliukai;
motoroleriai, dviračiai, riedučiai ir kitos transporto priemonės.(gamtoje)

Balionai, Muilo burbulai, vaikų žaislai

%www.matine.lt - %Krikštynu fotografas, vestuvių fotografas, Vilniuje ypatingai unikali fotostudija tavo šventėms

Fotografijos pozos
Šeimos fotosesijoms nėra griežtų apribojimų pozuojant herojams – fotografuoti galima stovint, gulint, sėdint, šokinėjant, bėgiojant ar važiuojant dviračiu. Svarbiausia tokiu atveju parodyti tikras emocijas ir artimą ryšį su artimaisiais.

Šeimos fotosesija kaip DOVANA

Nepamirškite, kad be galimybės tiesiog ateiti į tokią fotosesiją, galite ją padovanoti ir jūs. Pvz., Savo tėvams, o paskui įtikti jiems, susirinkus visai šeimai į studiją. Galite jį atiduoti kitai šeimai, su kuria draugaujate. O gal neseniai jaunavedžiai džiaugiasi kūdikio išvaizda, gal dar ne – bet kokiu atveju tai jau yra tikra šeima.

Taigi, jūs galite surengti šeimos fotosesiją daugeliui žmonių, ir ši parinktis turi savo privalumų ir trūkumų, dabar ji vėl tapo madinga ir moderni, tačiau vis tiek turite pasirinkti, ar išlaikyti šeimos istoriją rėmuose.

Užsirezervuok laiką fotosesijai

Šeimos fotosesija

iki 5 asmenų
150
  • 80 kv.fotostudija
  • 60 min.fotosesija
  • Puikiai praleistas laikas
Popular